HizmetimizdeArmamız

Düşünceleriniz

 

AVNİ OZAN

Yaykın Köyü

Bir kış günü, resmi kayıtlara göre doğum günüm olan 14 Şubat 1994 günü… Kar yağıyor ve hava oldukça soğuk. Su alan ayaklarımı neredeyse hissetmiyorum.
Çörçil’in minibüsünde Yyakın’a doğru, ilk görevime başlayacağım okula gidiyorum. Git git yol bitmez. uzakta bir köy görünüyor “işte burası” diyorum. O köyde durmadan geçiyoruz. Bir başka köy görüp heyecanlanıyorum ama nafile orası da değil. Bir yokuşta inip arabayı iteliyoruz (Çakal Yokuşu). Ayaklarımız çamur içinde…
Nihayet Köye varıyoruz, elimizde çanta ve çuvallar… Mustafa KÖKSALAN öncülüğünde köy içinde aşağıdan yukarıya epeyce yol yürüyoruz.

Okula varmadan az önce iki genç ile karşılaşıyorum. Harun ve Hüseyin KÖKSALAN. Selamlaşıyoruz.
Okula varıp resmi işlemleri bitirince ben müsaade alıyorum, Yusuf Amcaların evinde 3 gün mahsur kalıyorum. Yol kapandı, arabalar gitmiyor.
7 yıl 7 ay 3 gün görev yapacağım bu güzel köydeki ilk izlenimlerim böyle.

Şimdilik bu kadarı ile yetinin. Devamını inşaallah yazarım.
Selam ve hürmetler…

— — — — — — — — — —

MEHMET GÖK

1994-1995-1996-1997 yıllarında yaykın köyünde ilk öğretmenliğime başladım. 2 yıl kalma zorunluluğum olmasına rağmen 2 yıl daha kaldım yani 4 yıl boyunca severek görev yaptım. köyün misafirperliğine sıcak kanlı olmalarına ve samimi olmalarına bağımlı kaldığımı söyleyebilirim. hepsine burdan selam saygılar. ayrıca öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum. sizinde çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

MEHMET GÖK
(Öğretmen)

— — — — — — — — — —

HASAN YILMAZ

(Öğretmen)

Köyümüzde görev yapmış değerli hocalarımızdan biri olan Hasan Yılmaz Sinop’ludur.
1983 / 1989 yılları arasında köyümüzde öğretmenlik yapmıştır.
Bir anı…
1985 yılında ikinci sınıfı Hasan hocada okuyan Sedat Korkut öğretmeniyle ilgili acı tatlı bir anısını şöyle anlattı;
Ben 1985 yılında ikinci sınıfı hasan hocada okuyordum.Defterim yoktu öğretmenim defter almam konusunda beni bir kaç kez uyardı.O yıllarda aile durumumuz maddi açıdan pek iyi olmadığından babama defter al diyemiyordum.Sonunda bir gün yine öğretmen’im defter almadığımı görünce bana tokatı yapıştırdı.Okuldan eve gittiğimde suratımdaki parmak izleri henüz geçmemişti.Bunu üzerine babam bana ne olduğunu sorunca tabi olanları anlatmak zorunda kaldım.Babam akşam üzeri okuldan çıkıp evine gitmekte olan öğretmenimin yolunu kesip sen nasıl benim çocuğumu döversin diye tartışmıştı.Bu benim unutamadığım okul anılarımdan biridir.
ve Sedat sözlerini şöyle bitirdi;
Yıllar geçmişti ve ben seramik ustası olmuştum, bir arkadaşımın sayesinde tesadüfen Hasan öğretmenimin evinde seramik yaptım “dağdağa kavuşmaz insan insana kavuşur”sözü sanki benim için söylenmiş,
Saygılar ve selamlar sunarım değerli hocamın ellerinden öperim.
SEDAT KORKUT

— — — — — — — — — —

 

 

Selehattin BARAN ve eşi Gülermen BARAN

köyümüzde 1980 li yılların ortaları ve 1990 lı yılların başında görev yapmış bir öğretmenimiz“hüseyin abi,eşi fatoş,çocukları selehattin ve münevver"

okulumuzda geçtiğimiz yıllarda görev yapan değerli bir dostumuz

 

değerli ziyaretçiler eklemek istediğiniz öğretmenlerimiz veya okul çalışanlarımız varsa bizlerle paylaşın..

 

 

 

Yorum ekle

Görüşleriniz Bizim İçin Önemli Teşekkür Ederiz...


LogomuzBayrağımız

Takvim

Mayıs 2022
P P S Ç P C C
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4